Technologie
Pomaga to nie tylko zminimalizować skutki środowiskowe, ale daje również gwarancję bezpieczeństwa dla Państwa nieruchomości – podczas czyszczenia nie ma obaw uszkodzenia ściany budynku oraz wpływu na roślinność.
Do przeszkleń używamy dodatkowo specjalistycznej ekotechnologii – mycia za pomocą wody demineralizowanej nie pozostawiającej zacieków i smug.
Do każdego rodzaju powierzchni dobieramy dedykowaną specjalnie technologię oraz bezpieczne preparaty myjące.
posadzki, tarasy - kostka brukowa
Piękne i czyste wejście do budynku firmy, zadbana powierzchnia parkingu, schludny taras lub podjazd do domu? Wszystko zależy wyłącznie od dbałości i systematycznego mycia powierzchni, która codziennie poddana jest wielu czynnikom niszczącym jej walory wizualne i użytkowe.
Mycie kostki brukowej, tarasów i posadzek to bieżąca i niezbędna konserwacja nawierzchni, by utrzymywać ją w dobrym stanie przez długie lata.
Dzięki regularnemu ekomyciu nawierzchni otaczających nieruchomości pozbywamy się śladów błota, tłuszczu (w tym oleju silnikowego), mchu i porostów, sadzy, nalotów atmosferycznych i innych uporczywych zanieczyszczeń oraz roślin i chwastów wyrastających spomiędzy elementów nawierzchni.
Proces ekomycia polega na usuwaniu za pomocą wody i odpowiednich detergentów czyszczących bieżących zanieczyszczeń oraz na zabezpieczeniu powierzchni przed utratą barwy, właściwości i niszczeniem.
Metod i sposobów na skuteczne mycie kostki brukowej, tarasów i posadzek jest wiele - od użycia myjki ciśnieniowej, która spręża wodę pod odpowiednim ciśnieniem, przez użycie pistoletu ciśnieniowego wyposażonego w dyszę płaską lub rotacyjną.
Do mycia kostki brukowej, posadzek i tarasów używamy biodegradowalnych specjalistycznych środków myjących.
Dobór metody, technologii oraz biośrodków w procesie ekomycia kostki brukowej, posadzek i tarasów jest zawsze uzależniony od rodzaju oraz stanu danej powierzchni, by wykonać pracę bezpiecznie, skutecznie i przyjaźnie dla środowiska.
elewacje budynku – tynki, cegła
Czysty, schludny i zadbany budynek wygląda zawsze znakomicie. Niezależnie od tego, czy to domek jednorodzinny, firma, stacja benzynowa, sklep czy biurowiec. W naszej świadomości i odbiorze stan wizualny budynku mówi nam o solidności, gościnności, dbałości i bezpieczeństwie. Bodźce wizualne są niezmiernie ważne w wycenie nieruchomości, ocenie jej wartości lub prestiżu tego, co znajduje się w budynku.
Dlatego ważne jest, by regularnie dbać o czystość elewacji nieruchomości, by utrzymywać jak najdłużej jej dobry stan, a przez to ograniczyć środki na naprawy biouszkodzeń.
Mycie elewacji polega na zmyciu i usunięciu za pomocy wody i odpowiedniego detergentu łatwo usuwalnych zabrudzeń , które nie związały się na stałe z powierzchnią elewacji budynku, np. piasek i kurz, na których łatwo rozwijają się mikroorganizmy. Należy to zrobić na tyle skutecznie, by dokładnie umyć powierzchnię, ale na tyle delikatnie, by jej nie uszkodzić.
Czyszczenie elewacji to usuwanie mocnych i często długotrwałych zabrudzeń różnego typu, które na trwałe związały się z powierzchnią elewacji. Czyszczenie ścian jest trudne, wymagające i bardziej czasochłonne, wymagają doświadczenia i umiejętności skutecznego zastosowania środków chemicznych.
Dobór metody, technologii oraz biośrodków w procesie ekomycia elewacji jest zawsze uzależniony od rodzaju oraz stanu danej powierzchni, by wykonać pracę bezpiecznie, skutecznie i przyjaźnie dla środowiska.
przeszklenia, duże powierzchnie szklane (witryny, okna przemysłowe)
kolektory, panele fotowoltaiczne i solarne
Szklane powierzchnie, przeszklenia nowoczesnych domów, firm, biurowców, witryny – wszystko wygląda przestrzennie i spektakularnie, gdy...błyszczy się i jest czyste.
A panele fotowoltaiczne? One także działają prawidłowo, gdy są czyste. Choć tego nie widzimy pył, sadza, kurz, liście, trwałe zanieczyszczenie spowodowane przez ptaki – wszystko to ogranicza dopływ światła słonecznego, co znacznie obniża wydajność paneli i powoduje, że system nie działa skutecznie. Dodatkowo czyste i sprawne panele to szybszy zwrot inwestycji i dłuższa żywotność instalacji. Trudno dyskutować z tymi argumentami.
Dobór metody, technologii oraz biośrodków w procesie ekomycia powierzchni szklanych i paneli fotowoltaicznych jest zawsze uzależniony od rodzaju oraz stanu danej powierzchni, by wykonać pracę bezpiecznie, skutecznie i przyjaźnie dla środowiska.
Najczęściej jednak ekomycie paneli słonecznych i powierzchni szklanych wykonujemy bez środków chemicznych przy użyciu specjalnej technologii niskiego ciśnienia za pomocą wody demineralizowanej. Ta metoda zapewnia brak smug, zacieków, porysowań, jest niezwykle skuteczna oraz delikatna i bezpieczna, szczególnie dla powierzchni paneli fotowoltaicznych i dużych przeszkleń.
dachy, rynny, kominy
Nikt nie lubi, gdy nagle dach przysparza problemów, stanowi zagrożenie, przecieka lub jest uszkodzony. Te niechciane sytuacje często są wynikiem braku dbałości o powierzchnie dachu i połączone z nim rynny i kominy.
Każdy dach i jego elementy wymagają czyszczenia i odpowiedniej impregnacji. Pomaga to w bieżącym usuwaniu tzw. flory dachowej i zabezpieczeniu dachów, rynien i kominów przed uszkodzeniami wynikającymi np. z opadów atmosferycznych.
Dachy myjemy z najwyższa dokładnością pod odpowiednim ciśnieniem, aby umyć powierzchnię skutecznie bez ryzyka uszkodzenia. W przypadku silnych zabrudzeń (rdza, naloty, mech) stosujemy dedykowane biodegradowalne środki myjące, wspomagające proces czyszczenia.
W procesie mycia dachów usuwamy z niego gałęzie, liście, resztki roślin, naloty atmosferyczne. Wszystkie te elementy zalegające na powierzchni powodują jej niszczenie, a często zatkanie rynien i kominów, co stanowi zagrożenie i brak bezpiecznego funkcjonowania budynku.
Dobór metody, technologii oraz biośrodków w procesie ekomycia dachów, rynien i kominów jest zawsze uzależniony od rodzaju oraz stanu danej powierzchni, by wykonać pracę bezpiecznie, skutecznie i przyjaźnie dla środowiska.
Specjalistyczne usługi z zakresu mycia czyszczenia, dezynfekcji, dezynsekcji, białkowanie i malowanie:
-obiektów inwentarskich
-powierzchni magazynowych w rolnictwie i przemyśle
- maszyn zbiorników i silosów.